Hampstead - plantacjeŚwiat czerpie przyjemność z herbaty od ponad 5000 lat. Ale tylko od 1995 dostępna jest certyfikowana biodynamiczna herbata ze Sprawiedliwego Handlu. Tego to roku w Hampstead - będącej kolebką postępowych idei dzielnicy Londynu, firma Hampstead Tea rozpoczęła pakowanie wyjątkowych herbat pochodzących z wyjątkowego miejsca.

Plantacja Makaibari leżąca w indyjskiej prowincji Darjeeling to pierwsza plantacja na świecie gdzie wprowadzono certyfikowaną, biodynamiczną uprawę herbaty i zarazem ostatnia plantacja w regionie zarządzana przez swojego właściciela. 66% posiadłości zajmuje nienaruszony las tropikalny, w którym herbata rośnie w harmonii z lokalnym ekosystemem.

Wszystkie nasze czarne, zielone i białe herbaty są robione w Makaibari aby zaspokoić naszych wymagających klientów, którzy doceniają wyjątkowy smak i jakość naszych herbat.

Nasze herbaty ziołowe także pochodzą z biodynamicznych upraw i słyną z czystego, kryształowego naparu i wyjątkowych właściwości zdrowotnych.

Biodynamika, często zwana uprawą ?ekologiczną plus?, obejmuje aktywne techniki uprawy takie jak specjalne przygotowanie gleby, rygorystyczny system kompostowania i dostosowanie do kalendarza astronomicznego. 

Wszystkie nasze herbaty posiadają certyfikat Demeter, który jest najwyższym standardem zrównoważonego rolnictwa. Makaibari to pierwsza biodynamiczna plantacja na świecie, będąca pionierem w tej dziedzinie wprowadzając innowacyjne użycie miejscowej roślinności i owadów w celu stworzenia samo-utrzymującej się, zrównoważonej uprawy, z której korzyści czerpią wszyscy.

Demeter - certyfikat ekologiczny

Taken from the award-winning film, The Lord of Darjeeling, by Xavier de Lauzanne.
Chcemy wspomóc tych, którzy sprawiają, że możemy cieszyć się tak wspaniałą herbatą. W 1995 roku byliśmy pierwszą marką herbacianą w 100% opartą na Sprawiedliwym Handlu. Pozostaliśmy tacy do dziś.

Sprawiedliwy Handel gwarantuje, że z każdego kilograma kupionej herbaty odpowiednia część zysku trafia bezpośrednia do społeczności plantatorów aby sfinansować istotne programy rozwojowe.

W tym mieszczą się: elektryfikacja wsi, inicjatywy edukacyjne i budowa infrastruktury medycznej.

Dla przykładu: na plantacji Makaibari decyzję o wydaniu środków podejmuje organ składający się z pracownic upoważnionych do reprezentowania swoich wiosek.

Odwiedź witrynę Fundacji Sprawiedliwego Handlu aby sprawdzić jak wydawane są środki w Makaibari.

Biodegradowalne opakowania herbat
Nasze herbaciane torebki robione są z niewybielanego papieru.

Etykietki są przyszyte do torebek, bez użycia kleju czy metalowych zszywek. 

To gwarantuje, że w Twojej filiżance herbaty nie pojawią się żadne zanieczyszczenia.

Używamy zaawansowanej technologicznie maszyny do pakowania aby utrzymać ten rygorystyczny standard.

Zgodnie z naszą filozofią, wszystkie opakowania są w 100% biodegradowalne.

Niektóre z otrzymanych przez nas nagród:
OFA

Soil Association's Organic Food Awards

 • Earl Grey Leaf Tea ? zwycięzca w kategorii napoje nie-alkoholowe 2009
 • White Tea ? szczególne wyróżnienie w kategorii napoje nie-alkoholowe 2009
 • Darjeeling Leaf
 • Oolong Leaf
 • First Flush grand cru
 • Biochai Leaf Tea

worldtea EGWorld Tea Championship?

 • Earl Grey Leaf Tea
 • Lemon Valerian

Great Taste Awards

 • Biochai Leaf Tea
 • Darjeeling Leaf Tea
 • Earl Grey
 • Green Leaf
 • Ginger Green
 • Mint Green
Herbaty Hampstead Najwyższej jakości herbata ekologiczna. Wyprodukowana biodynamicznie i według reguł Sprawiedliwego Handlu. Pakowana w torebki produkowane z niewybielanego papieru, gdzie etykietki są przyszyte do torebek, bez użycia kleju.
Dane kontaktowe +48 506 118 880
+48 508 100 141
hurt@szczyptaswiata.com
Dane adresoweul. M.C. Skłodowskiej 31/III
55-120 Oborniki Śląskie