Herbaty Hampstead

Herbaty Hampstead

Nasze herbaty są uprawiane na plantacji w Makaibari. Plantacja mieszcząca się w Darjeeling (Pólnocno-wschodnie Indie) to 125 lat tradycji w uprawie herbaty. Jest to też pierwsza biodynamiczna plantacja herbaty na świecie.

Czarne, zielone i białe herbaty Hampstead są produkowane według tradycyjnych metod. To oznacza, że liście są zbierane ręcznie. Tylko dwa liście i pączek w czasie ośmiu miesięcy od marca do listopada. Po zbiorze, liście podlegają fermentacji aby otrzymać czarną herbatę lub parowane aby otrzymać herbatę zieloną. Po tych zabiegach liście są zwijane i suszone.

 

Powstała w ten sposób skręcona, wysuszona herbata jest sortowana w zależności od rozmiaru liści i ich klasy. Nasza herbata składająca się w 70% z całych liści i w 30% z herbacianego pyłu, została stworzona na najwyższą półkę, gdzie wyśmieniety i subtelny smak jest doceniany i poszukiwany.

Dla kontrastu: herbaty CTC (crush, tear, curl), które są przeważnie używane w herbacianych mieszankach na świecie są zbierane i obrabiane mechanicznie, dają końcowy produkt herbacianej torebki zawierającej w 90% pył. W tych herbatach mniejszy nacisk jest położony na smak i aromat naparu, natomiast nadają się one do szybkiego zaparzania i stąd ich producenci celują w masowy rynek.

Herbaty Hampstead Najwyższej jakości herbata ekologiczna. Wyprodukowana biodynamicznie i według reguł Sprawiedliwego Handlu. Pakowana w torebki produkowane z niewybielanego papieru, gdzie etykietki są przyszyte do torebek, bez użycia kleju.
Dane kontaktowe +48 506 118 880
+48 508 100 141
hurt@szczyptaswiata.com
Dane adresoweul. M.C. Skłodowskiej 31/III
55-120 Oborniki Śląskie